YANGI TASHKIL ETILGAN KO‘KDALA TUMANIDAGI MAKTABLAR O‘RGANILMOQDA
Davlatimiz Rahbarining shu yili 21-22 aprel kunlari Qashqadaryo viloyatiga tashrifi davomida bergan topshiriqlari ijrosini taʼminlash hamda joylarda xalq taʼlimi sohasidagi muammolarni o‘rganish va ularni hal etish maqsadida Xalq taʼlimi vaziri Baxtiyor Saidov boshchiligidagi ishchi guruhi Qashqadaryoda o‘rganishda bo‘lib turibdi.
Dastlab, ishchi guruh yangi tashkil etilgan Ko‘kdala tumanida bo‘lib, tuman xalq taʼlimi bo‘limi uchun tayyorlangan bino hamda 112-maktab va uning yangi qurilgan filialida bo‘ldi.
4444.jpg
Viloyat xalq taʼlimi boshqarmasiga qisqa muddatda Ko‘kdala tuman xalq taʼlimi bo‘limiga malakali kadrlarni jalb etish, xodimlar uchun barcha sharoitlarni yaratish ko‘rsatmasi berildi.
444444.jpg
Viloyat hokimligi tomonidan yangi barpo etilgan 220 o‘rinli 112-maktab filialida qurilish va jihozlashni nihoyasiga yetkazgan holda yangi o‘quv yilida alohida maktab sifatida faoliyatini yo‘lga qo‘yish belgilab olindi.
Yangi tashkil etilgan Ko‘kdala tumanida 96 ta maktab faoliyat yuritadi va ularda 41 ming nafar o‘quvchi taʼlim oladi.
33333.jpg
Yurtboshimizning viloyatga tashrifi davomida bergan topshiriqlari asosida Ko‘kdalada Investitsiya dasturidan tashqari 1 ta 330 o‘rinli yangi maktab, 4 ta maktabga qo‘shimcha o‘quv binosi quriladi hamda 4 ta maktab filiali rekonstruksiya qilinib, zamonaviy qiyofaga keltiriladi. Mazkur ishlar shu yilning o‘zida amalga oshiriladi.

A working group headed by Minister of Public Education Bakhtiyor Saidov is studying in Kashkadarya to ensure the implementation of the instructions given by the President during his visit to Kashkadarya region on April 21-22 this year and to study and solve problems in the field of public education.
Initially, the working group visited the newly formed Kokdala district, the building prepared for the district public education department, as well as school 112 and its newly built branch.
The regional department of public education was instructed to attract qualified personnel to the Kokdala district department of public education as soon as possible, to create all conditions for staff.
The regional administration has decided to complete the construction and equipping of the newly built branch of the 112-seat school No. 220 with a separate school in the new school year.
There are 96 schools in the newly formed Kokdala district, where 41,000 students study.
In accordance with the instructions given by the President during his visit to the region, in addition to the Investment Program, 1 new school for 330 places, 4 additional school buildings will be built in Kokdala, and 4 school branches will be reconstructed and modernized. This work will be carried out this year.