MAKTABLARDA FAOLIYAT YURITAYOTGAN 537 NAFAR O‘RTA MAXSUS MAʼLUMOTLI O‘QITUVCHI OLIY TAʼLIM MUASSASALARIGA MAQSADLI QABUL PARAMETRLARI ASOSIDA TALABALIKKA TAVSIYA ETILDI
14-fevral 2022-yil
O‘zbekiston Respublikasi taʼlim muassasalariga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha Davlat komissiyasi tomonidan oliy pedagogik maʼlumotga ega bo‘lmagan, maktabda o‘qituvchi sifatida faoliyat olib borayotgan hamda “Pedagogika” taʼlim yo‘nalishlariga hujjat topshirgan o‘qituvchilar uchun to‘lov-kontrakt asosida hududlar kesimida jami 500 ta o‘rin belgilangan edi.
2021/2022 o‘quv yili qabulida oliy taʼlim muassasalarining sirtqi taʼlim shakli bo‘yicha “Pedagogika” taʼlim yo‘nalishlariga imtihonda ishtirok etgan o‘qituvchilarning maʼlumoti shakllantirilgan bo‘lib, Davlat test markazi tomonidan abituriyentlar ro‘yxati ularning to‘plagan ballari hamda tanlagan taʼlim yo‘nalishlari ustuvorligi bo‘yicha aniqlandi.
Bir qator hududlarda belgilangan so‘nggi o‘tish o‘rnidagi (bir xil ball to‘plagan) nomzodlarning mavjudligi natijasida jami o‘rinlar 537 tani tashkil etdi.
Talabalikka tavsiya etilgan o‘qituvchilar ro‘yxati tegishli oliy taʼlim muassasalariga o‘rnatilgan tartibda Davlat test markazi tomonidan yetkazildi.
Ilovalarda keltirilgan o‘qituvchilarning ko‘rsatib o‘tilgan oliy taʼlim muassasalariga murojaat qilishlari so‘raladi.

The State Commission on Admission to Educational Institutions of the Republic of Uzbekistan allocated a total of 500 places in the regions on a fee-for-service basis for teachers who do not have higher pedagogical education, work as teachers in schools and apply for "Pedagogy".
In the 2021/2022 academic year, the information of teachers who took part in the examination in the field of "Pedagogy" in the form of distance learning in higher education was formed, and the State Testing Center determined the list of applicants based on their scores and priority of their chosen field of study.
A total of 537 seats were filled as a result of the presence of candidates at the last transition point (who scored the same number of points) identified in a number of regions.
The list of teachers recommended to students was delivered to the relevant higher education institutions by the State Testing Center in the prescribed manner.
Teachers listed in the appendices are asked to apply to the higher education institutions indicated.