Сайт тест режимида ишламоқда

МАКТАБ ЎҚУВЧИЛАРИ ЎРТАСИДА ЎТКАЗИЛГАН “ВАЗИРГА МАКТУБ” ИНШОЛАР ТАНЛОВИНИНГ РЕСПУБЛИКА БОСҚИЧИ ҒОЛИБЛАРИ АНИҚЛАНДИ

14 май 2022 йил
image

Республиканинг барча ҳудудларидан ўқувчилар томонидан юборилган иншолар ҳакамлар ҳайъати томонидан баҳоланди. Ҳар бир ҳудуддан 12-14 ва 15-17 ёш тоифаси бўйича 1 нафардан энг яхши иншо муаллифи ғолиб деб топилди.

Танлов ғолиблари "Сўнгги қўнғироқ" тадбирлари доирасида вазирликнинг қимматбаҳо совғалари билан тақдирланади.

“ВАЗИРГА МАКТУБ” ИНШОЛАР ТАНЛОВИ ҒОЛИБЛАРИ

Т/р

Ҳудуд номи

Ф.И.Ш.

Туман (шаҳар) мактаби
ва синфи

Балл

12-14 ёш тоифаси

1.

Қорақалпоғистон Республикаси

Зиёда Жарлиқағопова

Қораузак тумани 36-сонли чет тилига ихтисослашган мактаб
7-синф

89

2.

Андижон
вилояти

Махбуба Адҳамжонова

Марҳамат тумани 27-сонли умумтаълим мактаби 6-синф

75

3.

Бухоро
вилояти

Лобар Равшанова

Ғиждувон тумани 1-сонли умумтаълим мактаби 6-синф

93

4.

Жиззах
вилояти

Маржона Хасанова

Дўстлик тумани 10-сонли умумтаълим мактаби 6-синф

65

5.

Қашқадарё
вилояти

Маъсума Бердиева

Яккабоғ тумани 84- сонли умумтаълим мактаби 7-синф

60

6.

Навоий
вилояти

Сафина Низомова

Навоий шаҳар 11- сонли умумтаълим мактаби 6-синф

100

7.

Наманган
вилояти

Моҳинур Эргашалиева

Поп тумани 10-ИДУМ 5-синф

90

8.

Самарқанд
вилояти

Барно Норқулова

Пахтачи тумани 6-сонли умумтаълим мактаби 6-синф

75

9.

Сирдарё
вилояти

Одилжон Ғуломов

Гулистон шаҳар ахборот технологиялари ва информатика фанига ихтисослашган мактаб

90

10.

Сурхондарё
вилояти

Шаҳина Муродуллаева

Сариосиё тумани 25-сонли умумтаълим мактаби 6-синф

85

11.

Тошкент
вилояти

Ойдина Хайдарова

Чирчиқ шаҳар 21- сонли умумтаълим мактаби 7 синф

80

12.

Фарғона
вилояти

Камола Султонова

Ўзбекистон тумани 65-сонли умумтаълим мактаби 7 синф

80

13.

Хоразм
вилояти

Ҳусния Сотимбоева

Хонқа тумани 1-сонли умумтаълим мактаби 7 синф

85

14.

Тошкент
шаҳар

Муслимбек Зиёвуддинов

Учтепа тумани ХФИДУМ 7-синф

80

15-17 ёш тоифаси

15.

Қорақалпоғистон Республикаси

Диляра Ташкенбаева

Чимбой тумани 31-сонли умумтаълим мактаби 10-синф

88

16.

Андижон
вилояти

Рухшона Мамадалиева

Асака тумани 24 ИДУМИ 10-синф

80

17.

Бухоро
вилояти

Феруза Ражаббоева

Жондор тумани 3-сонли умумтаълим мактаби 10-синф

88

18.

Жиззах
вилояти

Динора Акрамова

Ғаллаорол тумани 56- сонли умумтаълим мактаби 10 синф

75

19.

Қашқадарё
вилояти

Динора Махмаюсупова

Нишон тумани 35- сонли умумтаълим мактаби 10-синф

95

20.

Навоий вилояти

Гулгина Рахматуллаева

Зарафшон шаҳар 12- сонли умумтаълим мактаби 10 синф

100

21.

Наманган
вилояти

Муштарий Нурмуҳаммедова

Давлатобод тумани
3-ДИМИ 8-синф

75

22.

Самарқанд
вилояти

Сарвиноз Рахматуллаева

Каттақурғон тумани
17-ИДУМ

90

23.

Сирдарё
вилояти

Мадина Омонова

Гулистон шаҳар 3-сонли умумтаълим мактаби 7-синф

87

24.

Сурхондарё
вилояти

Маржона Рашидова

Бойсун тумани 6-сонли умумтаълим мактаби 9-синф

80

25.

Тошкент
вилояти

Раъно Абдуҳамидова

Паркент тумани
5- сонли умумтаълим мактаби 10-синф

90

26.

Фарғона
вилояти

Муслима Муҳсинова

Қўқон шаҳар 37- сонли умумтаълим мактаби 8-синф

80

27.

Хоразм
вилояти

Барчиной Рўзметова

Урганч тумани 47-сонли умумтаълим мактаби 10-синф

85

28.

Тошкент
шаҳар

Зарина Самадова

Чилонзор тумани
232- сонли умумтаълим мактаби 10-синф

93

Танловни намунали ташкил этган ҳудудлар

29.

Наманган вилояти халқ таълими бошқармаси

30.

Навоий вилояти халқ таълими бошқармаси

 

info@xtv.uz
@uzedu
/uzedu.uz
@uzedu
/uzedu