Sayt test rejimida ishlamoqda

MAKTAB O‘QUVCHILARI O‘RTASIDA O‘TKAZILGAN “VAZIRGA MAKTUB” INSHOLAR TANLOVINING RESPUBLIKA BOSQICHI GʻOLIBLARI ANIQLANDI

14-may 2022-yil
image

Respublikaning barcha hududlaridan o‘quvchilar tomonidan yuborilgan insholar hakamlar hay’ati tomonidan baholandi. Har bir hududdan 12-14 va 15-17 yosh toifasi bo‘yicha 1 nafardan eng yaxshi insho muallifi g‘olib deb topildi.

Tanlov g‘oliblari "So‘nggi qo‘ng‘iroq" tadbirlari doirasida vazirlikning qimmatbaho sovg‘alari bilan taqdirlanadi.

“VAZIRGA MAKTUB” INSHOLAR TANLOVI GʻOLIBLARI

 

T/r

 

Hudud nomi F.I.Sh. Tuman (shahar) maktabi
va sinfi

Ball

12-14 yosh toifasi

1.

Qoraqalpog‘iston Respublikasi
 

Ziyoda Jarliqag‘opova

Qorauzak tumani 36-sonli chet tiliga ixtisoslashgan maktab
7-sinf

89

2.

Andijon
viloyati

Maxbuba Adhamjonova

Marhamat tumani 27-sonli umumta’lim maktabi 6-sinf

75

3.

Buxoro
viloyati

Lobar Ravshanova

Gʻijduvon tumani 1-sonli umumta’lim maktabi 6-sinf

93

4.

Jizzax
viloyati

Marjona Xasanova

Do‘stlik tumani 10-sonli umumta’lim maktabi 6-sinf

65

5.

        Qashqadaryo
             viloyati
        Ma’suma Berdiyeva Yakkabog‘ tumani 84- sonli umumta’lim maktabi 7-sinf

60

6.

Navoiy
viloyati
Safina Nizomova Navoiy shahar 11- sonli umumta’lim maktabi 6-sinf

100

7.

Namangan
viloyati
Mohinur Ergashaliyeva Pop tumani 10-IDUM 5-sinf

90

8.

Samarqand
viloyati
Barno Norqulova Paxtachi tumani 6-sonli umumta’lim maktabi 6-sinf

75

9.

Sirdaryo
viloyati
Odiljon Gʻulomov Guliston shahar axborot texnologiyalari va informatika faniga ixtisoslashgan maktab

90

10.

Surxondaryo
viloyati
Shahina Murodullayeva Sariosiyo tumani 25-sonli umumta’lim maktabi 6-sinf

85

11.

Toshkent
viloyati
Oydina Xaydarova Chirchiq shahar 21- sonli umumta’lim maktabi 7 sinf

80

12.

Farg‘ona
viloyati
Kamola Sultonova O‘zbekiston tumani 65-sonli umumta’lim maktabi 7 sinf

80

13.

Xorazm
viloyati
Husniya Sotimboyeva Xonqa tumani 1-sonli umumta’lim maktabi 7 sinf

85

14.

Toshkent
shahar
Muslimbek Ziyovuddinov Uchtepa tumani XFIDUM 7-sinf

80

15-17 yosh toifasi

15.

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Dilyara Tashkenbayeva Chimboy tumani 31-sonli umumta’lim maktabi 10-sinf

88

16.

Andijon
viloyati
Ruxshona Mamadaliyeva Asaka tumani 24 IDUMI 10-sinf

80

17.

Buxoro
viloyati
Feruza Rajabboyeva Jondor tumani 3-sonli umumta’lim maktabi 10-sinf

88

18.

Jizzax
viloyati
Dinora Akramova Gʻallaorol tumani 56- sonli umumta’lim maktabi 10 sinf

75

19.

Qashqadaryo
viloyati
Dinora Maxmayusupova Nishon tumani 35- sonli umumta’lim maktabi 10-sinf

95

20.

Navoiy viloyati Gulgina Raxmatullayeva Zarafshon shahar 12- sonli umumta’lim maktabi 10 sinf

100

21.

Namangan viloyati

Mushtariy Nurmuhammedova Davlatobod tumani
3-DIMI 8-sinf

75

22.

Samarqand
viloyati

Sarvinoz Raxmatullayeva Kattaqurg‘on tumani
17-IDUM

90

23.

Sirdaryo
viloyati
Madina Omonova Guliston shahar 3-sonli umumta’lim maktabi 7-sinf

87

24.

Surxondaryo
viloyati
Marjona Rashidova Boysun tumani 6-sonli umumta’lim maktabi 9-sinf

80

25.

Toshkent
viloyati
Ra’no Abduhamidova Parkent tumani
5- sonli umumta’lim maktabi 10-sinf

90

26.

Farg‘ona
viloyati
Muslima Muhsinova Qo‘qon shahar 37- sonli umumta’lim maktabi 8-sinf

80

27.

Xorazm
viloyati

Barchinoy Ro‘zmetova Urganch tumani 47-sonli umumta’lim maktabi 10-sinf

85

28.

Toshkent
shahar

Zarina Samadova Chilonzor tumani
    232- sonli umumta’lim maktabi       10-sinf
 

93

 

29.

                                                   Tanlovni namunali tashkil etgan hududlar
Namangan viloyati xalq ta’limi boshqarmasi

30.

Navoiy viloyati xalq ta’limi boshqarmasi

 

 

 

 

 

info@xtv.uz
@uzedu
/uzedu.uz
@uzedu
/uzedu