SHARJA SHAHRIDA SHAXMAT BO‘YICHA O‘TKAZILGAN XALQARO TURNIRDA O‘ZBEKISTON O‘QUVCHILARI ULKAN MUVAFFAQIYATNI QO‘LGA KIRITDI
31-may 2022-yil
Birlashgan Arab Amirligining Sharja shahrida shaxmat bo‘yicha “5th Sharjah Masters 2022” xalqaro turnirida 31 davlatdan kelgan ishtirokchilar qatorida O‘zbekiston yoshlari ham faol qatnashib, vatanimiz shaʼnini munosib himoya qildi.
Xususan, Yashnobod tumanidagi 152-maktabning 11-sinf o‘quvchisi Nodirbek Abdusattorov ushbu turnirda muvaffaqiyatli ishtirok etib, chempionlikni qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, mazkur turnirda Nodirbek Abdusattorov bilan birga yurtimiz yoshlari Javohir Sindorov, Nodirbek Yoqubboyev, Shamsiddin Vohidov va Humoyun Bekmurotov ham faol ishtirok etdi. Sergeli tumanidagi 300-maktabning 10-sinf o‘quvchisi Javohir Sindorov kuchli sovrindorlar qatoridan o‘rin oldi.
Toshkent xalqaro aeroportida xalqaro shaxmat turniri ishtirokchilari tantanali kutib olindi.
Yurtimiz sharafini himoya qilib, g‘oliblikni qo‘lga kiritgan yoshlarimizga kelgusida ulkan zafarlar yor bo‘lishini tilab qolamiz!

Along with the participants from 31 countries, the youth of Uzbekistan took an active part in the 5th Sharjah Masters 2022 international chess tournament in Sharjah, United Arab Emirates, defending the honor of our country.
In particular, Nodirbek Abdusattorov, an 11th grade student of school No. 152 in Yashnabad district, successfully participated in the tournament and won the championship.
Along with Nodirbek Abdusattorov, the youth of our country Javohir Sindorov, Nodirbek Yakubbaev, Shamsiddin Vohidov and Humoyun Bekmurotov also took an active part in the tournament. Javohir Sindorov, a 10th grade student of school No. 300 in Sergeli district, was one of the strongest winners.
The participants of the international chess tournament were solemnly welcomed at the Tashkent International Airport.
We wish our young people, who defended the honor of our country and won, great victories in the future!