O‘ZBEKISTONNING BARCHA MAKTABLARIDA "SO‘NGGI QO‘NG‘IROQ" SADOLARI JARANGLADI
Bugun, 25 may kuni yurtimizning barcha maktablarida 2021-2022 o‘quv yili yakunlanib, “So‘nggi qo‘ng‘iroq” sadolari jarangladi.
Ushbu sana maktabni bitirayotgan har bir o‘quvchi uchun juda unutilmas va hayajonli lahzalarga boy bo‘ladi. Sababi aynan mana shu kuni barcha jonajon maktabi bilan xayrlashib, katta hayot sari qadam qo‘yadi. 11 yil davomida saboq olgan ustoz-murabbiylari, jonajon sinfdoshlari bilan xayrlashadi.
photo2022-05-2510-20-55.jpg
Joriy yilda ham “So‘nggi qo‘ng‘iroq” tadbirlari maktablarda o‘ziga xos tarzda, ko‘tarinki kayfiyatda o‘tkazildi. Joriy yilda yurtimizdagi 10 130 ta umumtaʼlim maktablarni 390 ming nafardan ortiq bitiruvchi tamomlamoqda.
Mamlakatimizning barcha taʼlim maskanlaridagi "So‘nggi qo‘ng‘iroq" tadbirlari Davlatimiz rahbari tomonidan bitiruvchi o‘g‘il-qizlarga yo‘llagan tabrikni o‘quvchilarga yetkazish bilan boshlandi.
photo2022-05-2510-09-30.jpg
Tadbir doirasida yil davomida namunali xulq va aʼlo baholarga o‘qib, eng yuqori ko‘rsatkichlarga erishgan iqtidorli bitiruvchilar rag‘batlantirildi. 2021-2022 o‘quv yilida fan olimpiadalari, ko‘rik tanlov va sport musobaqalarida ishtirok etib, faxrli o‘rinlarni egallagan hamda ijodkor o‘qituvchilar faxriy yorliqlari bilan taqdirlandi.
photo2022-05-2510-09-05.jpg
Tadbir so‘ngida bitiruvchi sinf o‘quvchilari taʼlim bergan ustozlari, sevimli taʼlim maskanlari, o‘zlari uchun yaratilgan barcha sharoitlar uchun minnatdorchilik bildirdi. Qalblarni hayajonga soluvchi “So‘nggi qo‘ng‘iroq” sadolari yangradi.

Today, on May 25, the 2021-2022 academic year has ended in all schools of the country, and the "Last Bell" rang.
This date will be full of very memorable and exciting moments for every student graduating from school. The reason is that this is the day when he says goodbye to all his native school and steps into the big life. The teachers, who have been studying for 11 years, say goodbye to their dear classmates.
This year, the "Last Bell" events were held in schools in a unique and upbeat mood. This year, more than 390,000 graduates of 10,130 secondary schools in the country.
The "Last Bell" event in all educational institutions of the country began with the delivery of congratulations by the President to the graduating boys and girls.
During the event, talented graduates who have achieved excellence during the year by studying exemplary behavior and excellent grades were encouraged. In the 2021-2022 academic year, he took part in science olympiads, contests and sports competitions, won honorary places and was awarded certificates of honor for creative teachers.
At the end of the event, the graduating students expressed their gratitude to their teachers, favorite educational institutions, for all the conditions created for them. Exciting "Last Bell" sounds.