NAVOIY SHAHRIDAGI 5 TA MUHIM TASHABBUSNI AMALGA OSHIRISH BOʻYICHA OʻTKAZILGAN TANLOV, FESTIVAL VA SPORT MUSOBAQALARIDA FAOL ISHTIROK ETGAN MAKTAB JAMOALARI TAQDIRLANDI
9-oktabr 2021-yil
Navoiy shahridagi “Yoshlar markazi”da hududlarda 5 ta muhim tashabbusni amalga oshirish boʻyicha oʻtkazilgan koʻrik-tanlov, festival va sport musobaqalarida faol ishtirok etgan umumtaʼlim maktablar jamoalarini taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Yakuniy natijalarga koʻra festival ishtirokchilariga jami 700 mln soʻm miqdoridagi esdalik sovgʻalari hamda sertifikatlari topshirildi, jumladan:
1. “Besh tashabbus – sanʼat bilan” yoʻnalishida gʻolib boʻlgan Navoiy viloyatining 11 ta tuman va shahar maktab jamoalariga 11 ta xor jamoalari musiqa asboblari (doira, rubob, dutor, gitara);
2. “Besh tashabbus – sport bilan” yoʻnalishi boʻyicha 6 ta basketbol jamoalari (oʻgʻil va qiz bolalar) basketbol shitlari, basketbol toʻplamlari, aqlli soatlar;
3. “Besh tashabbus – axborot texnologiyalari bilan” yoʻnalishida 5 ta maktab jamoalariga 5 ta robototexnika konteynerlari, aqlli soat bilan taqdirlandilar.

The Navoi Youth Center hosted an awards ceremony for the teams of secondary schools that took an active part in competitions, festivals and sports competitions to implement 5 important initiatives in the regions.
According to the final results, the festival participants were awarded souvenirs and certificates for a total of 700 million soums, including:
1. Musical instruments of 11 choirs (circle, rubob, dutar, guitar) for 11 district and city school groups of Navoi region, winners of the “Five initiatives with art” direction;
2. 6 basketball teams (boys and girls) in the direction of "Five initiatives - with sports" basketball hoops, basketball uniforms, smart watches;
3. In the direction of "Five initiatives - with information technology" 5 school teams were awarded 5 robotic containers, smart watches.