XALQ TA'LIMI VAZIRI XALQARO AVTOMOBILSIZ KUN MUNOSABATI BILAN ISHGA QARIYB 8,5 KILOMETR PIYODA YO'L BOSIB KELIB, BOSHQALARNI HAM PIYODA YURISHGA CHORLADI
22-sentabr 2021-yil
22 sentyabr - xalqaro avtomobilsiz kunni joriy yilda O'zbekistonda ham nishonlash bo'yicha e'lon qilingan tashabbusni qo'llab-quvvatlash maqsadida bugun mamlakatimizda barcha rahbarlar va xodimlarning shaxsiy namuna sifatida xizmat va shaxsiy avtomobilda harakatlanishdan ixtiyoriy ravishda voz kechgan holda ish joyiga piyoda va velosipedda kelish hamda jismoniy mashqlar bilan shug'ullanish tavsiya etilgan edi.
Xalq ta'limi vaziri Sherzod Shermatov bugun xalqaro avtomobilsiz kun munosabati bilan qariyb 8,5 kilometr yo'lni piyoda bosib o'tdi va avtomobilda harakatlanishdan ixtiyoriy ravishda voz kechib, yurtdoshlarimizga shaxsiy namuna ko'rsatdi. Vazir piyoda bosib o'tgan yo'lni uning Feysbuk sahifasidagi onlayn translyasiyada guvohi bo'lishingiz mumkin.
photo2021-09-2212-21-46.jpg
22 sentyabr — xalqaro avtomobilsiz kun. Siz ham ijtimoiy tarmoqdagi #carfreeday_uzbekistan, #shaxsiynamunakursat, #avtomobilsizbirkun xeshteglari bilan tashabbusga qo'shiling va sog'lom turmush tarzini targ'ib qiling.  Zero bu nafaqat ob-havoning tozaligiga, balki insonlarning salomatligiga ham ijobiy ta'sir qiladi.

September 22 - In support of the initiative to celebrate the International Car Free Day in Uzbekistan this year, all managers and employees in our country today recommend to come to work on foot and by bicycle and exercise, voluntarily giving up service and personal car service. was reported.
Minister of Public Education Sherzod Shermatov today, on the occasion of the International Car Free Day, walked about 8.5 kilometers and voluntarily gave up driving, setting a personal example to our compatriots. You can witness the journey of the Minister on foot in an online broadcast on his Facebook page.
September 22 - International Car Free Day. Join the initiative with the hashtags #carfreeday_uzbekistan, #shaxsiynamunakursat, #avtomobilsizbirkun on the social network and promote a healthy lifestyle. Because it has a positive impact not only on the cleanliness of the weather, but also on human health.