XITOY KOMPANIYASI TOMONIDAN O‘QUVCHILAR UCHUN ZAMONAVIY NOUTBUKLAR BEG‘ARAZ TAQDIM ETILDI
Xitoyning Hytera Communications Corporation Limited kompaniyasi o‘z mablag‘lari hisobidan xarid qilingan 30 dona yangi zamonaviy noutbuklarni Xalq taʼlimi vazirligiga topshirdi.
Mazkur noutbuklarni sovg‘a qilishdan asosiy maqsad o‘quvchilarni kompyuter texnologiyalari va internetdan samarali foydalanishga o‘rgatishga oz bo‘lsa-da hissa qo‘shishdan iborat.
Mazkur noutbuklar o‘g‘il-qizlarga kompyuter savodxonligi bilan birga veb-sayt yaratish hamda dasturlash asoslarini o‘rgatishda hamda mobil ilovalar yaratish, dizaynerlik kabi zamonaviy bilimlarni egallashiga ko‘mak beradi.

China’s Hytera Communications Corporation Limited has handed over 30 new state-of-the-art laptops purchased at its own expense to the Ministry of Public Education.
The main purpose of donating these laptops is to make a small contribution to teaching students the effective use of computer technology and the Internet.
Along with computer literacy, these laptops will help boys and girls learn the basics of website creation and programming, as well as modern knowledge such as mobile application creation and design.