O‘FADA MEHRIBONLIK UYLARINING FUTBOL TERMA JAMOASI BILAN UCHRASHUV BO‘LIB O‘TDI
O‘zbekiston Futbol assotsiyasiyasida Rossiya Federatsiyasining Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tgan XVIII xalqaro futbol turnirida g‘olib bo‘lgan Mehribonlik uylarining 11-12 yoshli tarbiyalanuvchilaridan tashkil topgan O‘zbekiston terma jamoasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
28401177531853820517370653186089228744910861n.jpg
28413722231853821984037173585788872704362646n.jpg
Uchrashuvda Xalq taʼlimi vaziri o‘rinbosari Temur Komilov, O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi birinchi Vitse-prezidenti Ravshan Ermatov, vazirlikning Maktabdan tashqari taʼlim, sport va turizmni tashkil etish boshqarmasi boshlig‘i Murod Karabayev hamda “Yoshlik” jismoniy tarbiya va sport jamiyati Markaziy kengash raisining birinchi o‘rinbosari Tolibjon Toyirov ishtirok etdi.
28423288331853820550703988206228765964667143n.jpg
Xalqaro musobaqada g‘olib bo‘lgan Mehribonlik uylari tarbiyalanuvchilariga uchrashuv ishtirokchilari tomonidan esdalik sovg‘alari topshirildi.

MEETING WITH THE FOOTBALL TEAM OF HOUSES OF MEHRIBONLIK
The Football Association of Uzbekistan hosted a meeting with the national team of Uzbekistan, consisting of 11-12-year-old children from orphanages, winners of the XVIII International Football Tournament in St. Petersburg, Russia.
28401177531853820517370653186089228744910861n.jpg28413722231853821984037173585788872704362646n.jpgThe meeting was attended by Deputy Minister of Public Education Temur Kamilov, First Vice President of the Football Association of Uzbekistan Ravshan Irmatov, Head of the Department of Extracurricular Education, Sports and Tourism Murod Karabaev and First Deputy Chairman of the Central Council of Yoshlik Physical Culture and Sports Tolibjon Toyirov.
28423288331853820550703988206228765964667143n.jpgThe winners of the international competition were presented with souvenirs by the participants of the meeting.