MILLIY O'QUV DASTURI ASOSIDA DARS BERISHGA TAYYORLANAMIZ!
Xalq taʼlimi vazirligining “Umumiy oʻrta taʼlim muassasalari oʻquvchilarining qishki taʼtil muddatini uzaytirish toʻgʻrisida” gi buyrugʻi asosida umumiy oʻrta taʼlimning Milliy oʻquv dasturi asosida fanlarni oʻqitish metodikasi boʻyicha onlayn-treninglar tashkil etiladi.
Qishki taʼtil davrida oʻqituvchilarga xalqaro standartlar asosida ishlab chiqilgan Milliy oʻquv dasturining mazmun -mohiyatini yetkazish hamda yangi darsliklar asosida dars oʻtish boʻyicha koʻrsatmalar berish maqsadida o'tkazilayotgan onlayn mashgʻulotlar 22- yanvarga qadar davom etadi.
Jami 58 soat davom etadigan mashg'ulotlar 5 nafar fan doktori, 18 nafar Respublika ta'lim markazi metodistlari hamda 17 nafar maktab o'qituvchilari tomonidan olib boriladi.

According to the order of the Ministry of Public Education "On the extension of the winter holidays for students of general secondary education" on the basis of the National Curriculum of General Secondary Education will be organized online trainings on teaching methods.
During the winter holidays, online classes will last until January 22 to inform teachers about the content of the National Curriculum, developed on the basis of international standards, and to provide guidance on how to teach on the basis of new textbooks.
A total of 58 hours of training will be conducted by 5 doctors of sciences, 18 methodologists of the Republican Education Center and 17 school teachers.