NAVOIY VILOYATIDA IKKI NAFAR O‘QITUVCHIGA COBALT AVTOMOBILI SOVG‘A QILINDI
Navoiy viloyati Navbahor tumanida o‘zining fidoyiligi, mehnatsevarligi bilan o‘quvchilarga taʼlim va tarbiya berib kelayotgan ikki nafar o‘qituvchiga Cobalt avtomobili sovg‘a qilindi.
Avtomobil sovg‘asi topshirilgan 1-maktabning fizika fani o‘qituvchisi Sohiba Navro‘zova hamda 20-maktabning geografiya fani o‘qituvchisi Obidjon Saydaxmetov o‘z faoliyatlari davomida yuzlab bitiruvchilarni oliy taʼlim muassasalariga o‘qishga kirishiga hissa qo‘shgan.
Xususan, Navbahor tumanida o‘tgan 2021 yil bitiruvchilarining 76,6 foizi oliy taʼlim muassasalariga qamrab olinganligi ham o‘qituvchilarimizning yaratib berilayotgan imkoniyatlardan keng foydalangan holda o‘quvchilarga yuqori sifatda taʼlim berayotganidan dalolatdir.
Aytish joizki, o‘qituvchilarga berilayotgan bunday eʼtibor sohadagi islohotlarni yangi bosqichga ko‘tarishda o‘ziga xos motivatsiya bo‘lib xizmat qiladi.

Cobalt cars were presented to two teachers of Navbahor district of Navoi region, who have been teaching and educating students with their dedication and hard work.
Sohiba Navruzova, a physics teacher at School No. 1, and Obidjon Saidakhmetov, a geography teacher at School No. 20, who received the car gift, have helped hundreds of graduates enter higher education.
In particular, the fact that 76.6% of graduates of Navbahor district in 2021 are covered by higher education institutions, testifies to the fact that our teachers provide high quality education to students, taking advantage of the opportunities created.
It should be noted that such attention to teachers serves as a kind of motivation to take reforms in the field to a new level.