24 YANVARDAN BOSHLAB MAKTABLAR BIR OY DAVOMIDA “ONLAYN” FAOLIYAT OLIB BORADI
Koronavirus infeksiyasining yangi shtammi bolalar va yoshlar o‘rtasida tarqalish xavfini oldini olish hamda Sog‘liqni saqlash vazirligi hamda Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi xizmatining takliflaridan kelib chiqib 24 yanvardan boshlab maktablardagi taʼlim jarayoni bir oy muddat davomida “onlayn” shaklda olib boriladi.
Masofaviy shaklda o‘quvchilarning sifatli taʼlim olishi uchun Milliy teleradiokompaniyaning telekanallari hamda "Onlayn maktab" telegram kanali orqali berib boriladi. "Onlayn maktab" loyihasi doirasida beriladigan darslar jadvali kunlik ravishda "Onlayn maktab" telegram kanali orqali eʼlon qilib boriladi (https://t.me/uzeduonlinemaktab).
Fursatdan foydalanib, Xalq taʼlimi vazirligi ota-onalardan farzandlarini uydagi xavfsizligi va sog‘ligini taʼminlagan holda "Onlayn maktab" loyihasi doirasida efirga uzatiladigan darslarni kuzatib borishlarida amaliy yordam berishlarini so‘raydi.
Shu o‘rinda bugungi murakkab vaziyatdan chiqib ketishning yagona yo‘li bu vaksinatsiya, shu bois sizlardan o‘zingiz va yaqinlaringiz salomatligini himoya qilish uchun vaksinatsiya jarayonlarida faol qatnashishingizni so‘rab qolamiz.

Based on the recommendations of the Ministry of Health and the Sanitary and Epidemiological Surveillance and Public Health Service to prevent the spread of the new strain of coronavirus among children and young people, the educational process in schools will be conducted "online" for a month from January 24.
Distance learning for students is provided through the TV channels of the National Television and Radio Company and the telegram channel "Online School". The schedule of classes under the "Online School" project will be announced daily through the "Online School" telegram channel.
Taking this opportunity, the Ministry of Public Education asks parents to provide practical assistance in monitoring the lessons aired as part of the Online School project while ensuring the safety and health of their children at home.
At this point, the only way out of today's difficult situation is vaccination, so we ask you to take an active part in the vaccination process to protect the health of yourself and your loved ones.