PREZIDENT RAISLIGIDAGI VIDEOSELEKTOR YIG‘ILISHI BOSHLANDI
"Barchangizga maʼlumki, hozirgi kunda mamlakatimiz hayotida g‘oyat muhim davr boshlanmoqda. Bu – yangi taraqqiyot va milliy yuksalish davridir.
35 milliondan iborat ko‘pmillatli xalqimiz dunyodagi rivojlangan davlatlarga xos hayot darajasiga erishish, adolatli, erkin va obod jamiyat qurishdek ulug‘vor maqsadlar bilan yashamoqda.
Bugun biz jonajon O‘zbekistonimizning uzoq muddatga mo‘ljallangan istiqboli bilan bog‘liq bo‘lgan o‘ta muhim masalani muhokama qilish uchun yig‘ildik", dedi davlat rahbari yig‘ilish avvalida.

VIDEO SELECTOR'S MEETING BEGINS BY PRESIDENT
"As you all know, today is a very important period in the life of our country. It is a period of new development and national progress.
Our multinational nation of 35 million people lives with the glorious goal of achieving a standard of living typical of the developed countries of the world, building a just, free and prosperous society.
Today we have gathered to discuss a very important issue related to the long-term prospects of our native Uzbekistan, ”the head of state said at the beginning of the meeting.